אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

דלקת עור אטופית

דלקת עור אטופית אשר מכונה גם אטופיק דרמטיטיס היא דלקת בעור שמתאפיינת בנגעים אדומים שגורמים לגירוי בעור וגרד. היא מוכרת מאד בקרב אימהות לתינוקות רכים ומיוחסת לה ההסתגלות המורכבת של עור התינוק העדין לאוויר העולם המפויח והמזוהם, לעומת הסביבה הנקייה שהייתה לו ברחם. יחד עם זאת הרבה מאד אנשים עלולים למצוא את עצמם עם נגעים דומים וחשוב להבין שבכל גיל הדלקת עלולה להתפרץ. חשוב לא פחות להבין שמדובר בסוג אחד מתוך לא מעט סוגים ידועים של דלקות ומחלות עור שלא כולן מוסברות על ידי הרפואה ובמקרים רבים דרכי ההתמודדות כוללות תכשירי הקלה על הגירוד.

 

מה עושים עם דלקת העור?

כאמור, מה שחשוב זה גם למצוא את הדרך להקל על הגרד שחשים אך גם להתוודע לתכשירים או דרכים למנוע ככל האפשר את הישנותם. באתר האינטרנט atopic-d.org אפשר לקרוא מידע חשוב ומקצועי שיכול לעזור לכל אחד להתמודד עם הנגעים וגם להתעדכן במצב המחקרים הרפואיים בתחום זה. מכיוון שבמקרים רבים אין באמת מזור אלא הקלה על התסמינים הרי שיש חשיבות למציאת קהילה של אנשים שחווים את אותן התופעות ואפשר להיעזר בהם ולשמוע מהם איך הם מקלים על עצמם ואיך הם מסתדרים ביומיום עם הנגעים האלה. גם לחיבוק של קהילה מזדהה יש חשיבות גבוהה והיא נותנת הרבה מאד שקט.

 

התקדמות המחקרים בתחום של רפואת העור

גם אם אין תשובה חד משמעית לשאלה מה גורם לדלקות אלה להתפרץ הרי עצם העובדה שבכל זאת אפשר גם להתמודד עם הגרד או הגירוי היא חשובה לא פחות. ברגע שהאבחון הוא של דלקת עור אטופית לכל הפחות יודעים מה לעשות ואיך לחפש מזור והקלה. רופאי העור מכירים תכשירים רפואיים או אחרים שכדאי לנסות וכמובן שלכל אדם, ללא קשר לגיל שלו, יתאים סוג אחר של טיפול או הקלה. ברגע שמשתפים אנשים אחרים בדרכים שפועלות יותר או פחות יתכן ועוזרים מאד למישהו אחר למצוא את הדרך שתהיה הכי מתאימה לו להרגיש טוב יותר ואולי גם לדחות את ההתפרצות הבאה.