אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

קריותרפיה

הרפואה הסינית נשענת על מקורות עתיקים מאוד, אך היא גם מתחדשת ומציעה טכניקות חדשניות שמביאות מזור ומענה לבעיות בריאותיות כאלו ואחרות, בגוף, בנפש ובשילוב של השניים הללו. אחת השיטות נקראת בשם קריותרפיה. אם נחלק את המילה לשתי המילים שמרכיבות אותה נוכל לפענח את מהות הטיפול. קריו משמעותו קור. את המילה תרפיה מסתבר שאין צורך להסביר. ואכן, השיטה משתמשת בקור למטרות ריפוי של בעיות שונות. הטיפול באמצעות קריותרפיה שימושי במדינות אירופה ועוד יותר מכך בארצות הברית. גם בארץ יש לא מעט מטופלים שמצאו מענה ופתרון בריאותי באמצעות טיפול בקור.

קריותרפיה: מהלך הטיפול

ניתן להגדיר את הטיפול כסאונת קור. המטופל נמצא בתוך המכשיר עד לגובה הכתפיים, ובתוכו מתפזר בתוכו חנקן. המטרה היא להוריד את הטמפרטורה של העור למינוס 30 מעלות. כאשר המטופל מסתובב בקצב איטי. משך הטיפול שלוש דקות בלב. ואיך מרגישים במהלכו? אז זהו שלא קופאים שם מקור. מטופלים מדווחים שאין כאב או סבל. להיפך, הטיפול נעים עבורם. הטיפול מתבצע על ידי טכנאי מוסמך.

כיצד הקור משפיע על גופנו?

תרצו בוודאי להבין כיצד חשיפה לקור של קריותרפיה מועילה לבריאות, ולאילו מקרים היא מועילה. ראשית נבין כי כאשר גופנו נחשף לטמפרטורות נמוכות מערכות ההגנה יוצאות לפעולה. מה שגורם להתכווצות מהירה של כלי הדם. מטרת ההתכווצות לאזן את הטמפרטורה של הגוף באמצעות הזרמה של דם לאיברים במהירות גבוהה. עם סיום הטיפול המטופל חוזר לטמפרטורת החדר, ואז הדם זורם שוב במהירות בתוך הגוף. מה שמציף גם רקמות פגועות. כך הטיפול מרפא דלקות ואזורים פגועים בגוף. מכאן נסיק שטיפולי קריותרפיה מתאימים למחלות שקשורות לדלקות בגוף. כמו כן הטיפול עשוי לפתור כאבים שנובעים מדלקות.

פירוט מצבים בהם טיפול קריותרפיה מומלץ

  • מערכת עיכול – הטיפול משפר את חילוף החומרים.
  • תופעות עור – אקנה, איזון הורמונלי, פרו אייג'ינג וגם פסוריאזיס.
  • התאוששות מתאמנים – למצבים של התכווצויות שרירים, ירידה באנרגיה, כאבי פרקים, כאבי שרירים או כאבי גב.
  • דלקתיות – במצבים בהם אדם סובל מעודף דלקתיות בגופו. לדוגמה דלקת בגיד, טרשת נפוצה, פיברומיאלגיה, הפרעות שינה, כאב ראש, מיגרנה, תסמונת תשישות כרונית ועוד.
  • הטיפול מביא הקלה גם למצבים של קושי בשינה, חיזוק של מערכת החיסון והקלה על מצבי דיכאון.

סדרה טיפולית לקבלת תוצאות

יש לציין כי משך הזמן הקצר בו מתבצע הטיפול הופך אותו למבוקש ופופולרי, כי אין כמוהו מתאים לסדר יומם העמוס של מטופלים, וניתן לשלב אותו בקלות בלי לעצור את שגרת החיים. טיפול מומלץ מתמשך על פני מספר שבועות בהם המטופל מקבל אחת לכל מספר ימים טיפול, כך שהדם זורם ומגיע לתאים הדלקתיים ומתרחש תהליך של ריפוי. בנוסף ניתן לקבל טיפולים חד פעמיים בהתאם לתחושת המטופל ולהרגשה שלו ביחס לבעיה לשמה הוא פונה לטיפול. לכל שאלה והתייעצות פנו אל druri.co.il וקבלו מענה מקצועי ומותאם לכם!