אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

כמה קלוריות שורפים בריצה?

אנשים פונים לעזרתה של פעילות גופנית בשל לא מעט שיקולים או סיבות. יש מי שמאמין שפעילות גופנית חייבת להוות חלק בלתי נפרד משגרת היומיום הרגילה על מנת לשמור על בריאות טובה ומאוזנת ויש מי שרוצה לרדת במשקל ולשפר את הכושר הגופני שלו. כך או כך, חשוב מאד לבחור את הפעילות הגופנית שתתאים ולכל אחת בהחלט יתאים סוג אחר של פעילות. יש מי שיעדיף פעילות גופנית בעצימות נמוכה ויש מי שיעדיף את הפעילויות האירוביות שבהן שורפים הרבה קלוריות. איך בוחרים? איך יודעים כמה קלוריות שורפים בריצה או בשחייה למשל? על פי הרמה של הכושר עוד לפני שמתחילים, על פי ההעדפות האישיות ועל פי המטרות שמציבים מהאימונים. שריפה של קלוריות היא אחת מהשאלות המשמעותיות שצריך לשאול כשבוחרים פעילות גופנית.

 

איך מחשבים כמה קלוריות שורפים בריצה?

כל פעילות גופנית שורפת קלוריות בצורה אחרת וכמות הקלוריות גם תלויה בעוצמת האימון, במשך האימון ובתנאים נוספים כמו מזג האוויר או שילוב עם אביזרים נוספים. ריצה נחשבת לפעילות אירובית בעצימות גבוהה שהגוף משקיע בה לא מעט מאמץ. יהיה הבדל בין מי שרץ בחוץ לבין מי שרץ בבית על גבי הליכון. כאשר מגיע לבית טכנאי הליכונים למשל, אפשר לקבל ממנו מידע באשר לשריפת הקלוריות ויש גם הליכונים אלקטרוניים שיש בהם חיווי על כמות הקלוריות שהמתאמן שרף במהלך האימון בהתחשב במשך הריצה, במהירות ובשיפוע של משטח הריצה. באופן כללי החישוב מתבצע על פי שעה של ריצה רציפה במהירות אחידה על פני משטח מישורי וההערכה היא שכ- 500 קלוריות יישרפו במהלך אימון שכזה.

 

לבחור את סוג האימון הנכון ולהצליח להתמיד!

לכל מתאמן תהיה המטרה שהוא מציב לעצמו וזה לא יהיה פשוט לעמוד בה. הספורט מהווה חלק בלתי נפרד מהרבה רבדים בחיים ולכן יש חשיבות בבחירה נכונה ומשמעותית של סוג הפעילות הגופנית שכל אחד בוחר עבור עצמו. חשוב להכיר כמה סוגים של אימונים ואפילו לבצע אימוני ניסיון כדי לבדוק האם הם יכולים להתאים ויהיה קל ונוח להתמיד בהם. חלק בלתי נפרד מהאימון חייב להיות מבוסס על הנאה. ללא ההנאה אי אפשר יהיה להתמיד ומלכתחילה יהיה הפרויקט מועד לכישלון. גם מאמנים מקצועיים יודעים לכוון את המתאמנים שלהם לפעילות שיהיה להם נוח להתמיד בה ולכן חשוב מאד לוודא שיש הנאה וסיפוק מהאימון, בין אם הוא מבוצע בחוץ ובין אם בתוך הבית.