אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

תנועות בלתי רצוניות – איך מתמודדים? הנה מה שאתם צריכים לדעת

תנועות בלתי רצוניות אלו בעצם תנועות מהירות מאוד שאינן רצויות אשר מתרחשות בקרב קבוצות שרירים ספציפיות בגוף האדם. בדרך כלל, תנועות אלו חוזרות על עצמן בצורה בלתי רצונית מבלי שלאדם אשר מצוי תחת מצב זה יכול לשלוט על העניין. הרבה מאוד אנשים בכל רחבי העולם סובלים ממקרים שונים של התופעה הזו ומההשלכות הרפואיות והחברתיות שלהן, אם כי חשוב לציין שקיימות מספר דרכי התמודדות. על כן, בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שעליכם לדעת על תופעה לא נעימה זו וכל הסובב סביב נושא זה.

 

מהן בעצם תנועות בלתי רצוניות?

בעת בה אנו מדברים על תנועות בלתי רצוניות, הרי שקודם לכן עליכם לדעת בדיוק מהם טיקים. למעשה, ניתן לחלק את אותן תנועות לשתי קבוצות עיקריות – כאלו אשר באות לידי ביטוי בתנועות פיזיות, וכאלו אשר באות לידי ביטוי בצורה קולית, כלומר על ידי השמעה של קולות חוזרים ונשנים. 

 

האם ניתן לטפל בתופעה?

כאשר אתם שואלים האם ניתן לחיות עם תנועות בלתי רצוניות ולטפל בתופעה זו, חשוב להדגיש כי מדובר על שאלה מורכבת למדי שכן, לא כל מקרה של תנועות לא רצויות בהכרח מחייב טיפול רפואי מכל סוג שהוא. למעשה, הרבה מאוד אנשים בכל רחבי העולם מנהלים שגרת חיים רגילה למדי לצד אותה תופעה, אם כי כאשר מדובר על מקרים חמורים יותר, ייתכן כי יהיה צורך בטיפול רפואי מסוים, כמו למשל טיפול באמצעות תרופות. מבחינת ההיבט החברתי של אותן תנועות, אנשים רבים אשר מתמודדים איתן אכן מעידים כי הם מרגישים חוסר נוחות, מבוכה ופגיעה ממשית באינטראקציות החברתיות שלהן בעקבות אותן תנועות – כך שטיפול נפשי גם הוא מומלץ לא פחות.