אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

טיפול בהתמכרויות

התמכרות היא מצב בעייתי מאד והיא עלולה לגרום לבעיות חמורות גם בגוף וגם מבחינה התנהגותית. מבינה גופנית התמכרות היא מצב שבו הגוף לא רק מתרגל לנוכחות של חומר או מרכיב בתוכו אלא הופך להיות תלותי בו. ברוב המקרים יהיה מדובר בחומרים או מרכיבים שמלכתחילה יש להם השפעה חיובית על הגוף או על התחושות – משככי כאבים או מרכיבים שמשפיעים על מצב הרוח כמו נוגדי דיכאון. טיפול בהתמכרויות חייב להתבצע בצורה אישית שתהיה מתאימה לאותו אדם מכור ויש להתוות דרך בצורה פרטנית בכל מקרה ומקרה. לכל חומר או מרכיב יש השפעות אחרות על הגוף וכמובן שכל אדם יגיב אחרת לטיפול ולהפסקת השימוש בחומר שאליו הוא מכור. מכאן החשיבות של הסתייעות באנשי מקצוע. בשום מקרה אין לנסות להיגמל לבד.

 

מה חשוב לדעת אודות תהליך הטיפול בהתמכרויות

כאמור, כל תהליך גמילה, ללא קשר לחומר או המרכיב שממנו צריך להיגמל, חייב להיות מלווה על ידי אנשי מקצוע. הם אלה שמכירים את תסמיני הגמילה הצפויים ויכולים גם להכין מראש את המטופל וגם לעקוב אחרי התקדמות הטיפול. דרך פורטלים מקצועיים ואמינים כמו anrclinic.co.il אפשר להכיר תהליכי גמילה, תסמיני גמילה ולהבין מה השלבים של הטיפול. בדרך זו יהיה זה קל יותר לתמוך באותו אדם שנגמל ולהיות שם עבורו. חשוב מאד לדעת שלתמיכה ההיקפית מצד בני משפחה וחברים יש חשיבות גבוהה ויש לה תרומה משמעותית להצלחת התהליך. כאשר אותו אדם יידע שיש מי שעומד מאחוריו, עוזר ותומך – יהיה לו קל יותר להתקדם ולהוכיח את עצמו.

 

החשיבות של גמילה ויציאה לדרך חדשה

יש אנשים שמשווים בין גמילה מהתמכרות לבין לידה מחדש ואין זה מקרה. אדם שמפסיק להיות תלוי בתרופה, חומר או סם הופך להיות אדם אחר – רגוע יותר, שמח, וכזה שלא בכל רגע צריך לחפש ולמצוא את החומר שהוא חושב שהוא לא יכול להתקיים בלעדיו. אנשים אלה הופכים להיות פנויים מבחינה רגשית לבצע מגוון פעולות חיוביות ומשמחות בחיים שלהם והם חוזרים להיות נעימים, חברותיים ומשפחתיים. בעוד המשך ההתמכרות עלול לסכן אותם ואת החיים שלהם – הגמילה הופכת אותם לאנשים אחרים וחדשים ומשפרת לאין שיעור את החיים שלהם על בסיס יומיומי ושוטף. כאשר הם יודעים שיש להם סיבה לקום בבוקר, לפקוח את העיניים ולמלא את היום בפעולות חיוביות, מקדמות, תורמות וכאלה שתהיינה מלאות במשמעות.