אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

אסטמה של העור מהי?

אסטמה של העור מהווה את אחת ממחלות העור הנפוצות ביותר בעולם המערבי כיום, אשר יכולה להופיע אצל תינוקות, ילדים, אך גם אצל אנשים מבוגרים. כאשר מדברים על התסמינים של מחלה זו, הנקראת בשמה הנוסף – אטופיק דרמטיטיס, לרוב מדובר על עור יבש, פריחה מגרדת, ומראה לא סימפטי של העור. בהיעדר טיפול וידע מקיף סביב מחלה זו, הופעה שלה עשויה להיות מטרידה למדי, זאת בעיקר בשל התסמינים המדאיגים שלה. בשורות הקרובות, הבאנו לידכם מידע נוסף על אסטמה של העור, האם מדובר על מחלה מדבקת, כיצד ניתן לטפל במחלה הזו, וכיוצא בזאת.

בתור התחלה – מה זה אסטמה של העור

אם תשאלו את הרופאים, סביר להניח שהם יתייחסו למחלה הזו בשמות נוספים, זאת לדוגמת -אטופיק דרמטיטיס, או דלקת עור אטופית, אך בקרב העם, נהוג לקרוא למחלה זו אסטמה של העור. בלי קשר לשם שלה, בסופו של דבר מדובר על אותו הדבר – מחלה כרונית דלקתית המופיעה בעור האדם, מחלה שעשויה לפגוש מספר עצום של עד כעשרים אחוזים מכלל התינוקות והילדים בעולם. גם מבוגרים, עשויים לחטוף מחלת עור זו, אך באחוזים קטנים בצורה משמעותית. אנשים רבים תוהים האם אטופיק דרמטיטיס תזונה משפיעה על המחלה, ולמעשה, אנשים שחולים במחלה זו הם לרוב רגישים לסוגי מזון מסוימים.

כיצד תהליך ההחלמה עשוי להיראות?

כפי שציינו בשורות הקודמות לשורות אלה, אסטמה של העור היא מחלה שמאפיינת בעיקר את הגילאים הצעירים יותר. במרב המקרים, אותם הילדים שסובלים ממחלה זו, אמורים להפסיק לסבול ממנה לאורך השנים, אך ישנים גם ילדים מסוימים שייאלצו להתמודד איתה לאור כל החיים. חשוב לציין, שאנשים שחולים מחלה זו לא תמיד מרגישים את כל התסמינים בצורה חמורה.