אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

חרדות ודיכאון

בעולם של שגרה אינטנסיבית כמו זו של היום קשה מאד להחזיק את הראש מעל המים ואנשים רבים חווים תסמינים של חרדות, דיכאון, מצב רוח ירוד או רדיפה עצמית יומיומית. אין מדובר בתסמינים מדומים אלא בתחושות אמיתיות שמלוות את היומיום וצריך לדעת איך להתמודד איתן על מנת שהן לא יפריעו ואפשר יהיה לקיים שגרת חיים נורמלית גם איתן או לצידן. בנוסף לכך יש כיום מודעות גבוהה מאד לתסמינים ותחושות אלה ולכן קל יותר למצוא את אנשי המקצוע המתאימים והנכונים שיכולים לעזור בהתמודדות. אם בעבר היה מדובר בסוד כמוס שאף אדם לא היה רוצה לחשוף אודות עצמו, הרי שכיום המצב שונה והתמודדות עם דיכאון ו/או חרדות היא מנת חלקם של הרבה מאד אנשים שכבר לא מתביישים להודות בכך ולמצוא את הפתרון הכי טוב עבורם.

 

איך מתמודדים על דיכאון וחרדות?

ראשית חשוב מאד להבין ולקחת בחשבון שכל אדם חווה את החרדה או הדיכאון בצורה שונה, בתסמינים שונות, בתחושות שונות וכמובן בעוצמות שונות. יש מי שיידע שהוא חווה דיכאון אך לא ברמה כזאת שתשבש את השגרה היומיומית שלו ולעומתו יהיו אנשים שהחרדה תנהל אותם והם יתקשו לבצע את המוטל עליהם. מכאן שיש חשיבות גם לבחירה של דרך הטיפול או ההתמודדות. העולם של רפואה טבעית למשל הוא כזה שיכול לתת מענה להרבה מאד אנשים במגוון רחב של סיטואציות או מצבי חיים ויתרה מכך – יש מגוון רחב של טיפולים ופעולות בקטגוריה זו שיהיו מותאמים אישית וכך יכולים באמת לתת את המענה הספציפי והפרטני לכל אדם. כאשר מדובר בדיכאון או חרדות כאמור יש מגוון רחב של אפשרויות לתחושות או עוצמות וכמובן את הדרגה שבה הדיכאון או החרדה מפריעים למטופל בשגרת חיים. הרפואה הטבעית תאפשר מציאת הפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם.

 

החשיבות של טיפול מתאים בדיכאון וחרדה

החיים עם חרדות או דיכאון אינם פשוטים ויכולים להפוך כל שגרה פשוטה ורגילה לכזאת שכרוכה בהרבה מאד מעמסה. מכאן שאם מתעורר חשד כלשהו שהחרדה או הדיכאון מתחילים לחלחל – לא מומלץ להמתין וכדאי מאד לפנות אל איש מקצוע מעולם רפואת הנפש על מנת לקבל את האבחון המדויק וכמובן את ההצעות או ההמלצות הטובות ביותר לטיפול והתמודדות. לפעמים לוקח זמן למצוא את הטיפול הנכון או את המינון המתאים של טיפולים ופעולות אך ברגע שמוצאים – אין ספק שהמטופל עולה על דרך המלך והוא יוכל להתחיל להרגיש טוב יותר באופן ממש מהיר ואפילו מיידי. לכל אדם מגיעה איכות חיים גבוהה, הן פיזית ורציונלית והן נפשית או רגשית ואין סיבה לסבול מדיכאון או חרדות ברמה שיפריעו לחיים נורמליים.