אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

כחכוח בגרון – על מה זה מעיד?

אתם עדים להופעה אצלכם או אצל הילד שלכם של כחכוח בגרון? האם את עדים להופעה של מספר נוסף של תנועות חדות ופתאומיות? אולי אתם עדים להופעת צלילים פתאומיים ללא שליטה? כל אלה, עשויים להעיד על הופעה של טיקים. בשורות הבאה נבין מה זה טיקים, כיצד כחכוח בגרון מתקשר לטיקים, וכיצד ניתן לטפל כיום בהופעתם של טיקים.

טיקים עשויים להוות מכשול של ממש עבור אנשים רבים

אומנם, כאשר אנחנו מדברים על טיקים לא מדובר למעשה על מחלה חמורה, או תסמין רפואי שיכול להשפיע על החיים שלנו בצורה רצינית. אולם, עבור אנשים רבים, בעיקר כאשר מדובר על טיקים אצל ילדים ייתכן כי מדובר על מעמסה גדולה שגורמת למבוכה, היווצרות של חרדה ולחץ, ומהווה קושי גדול להשתלב במקומות מבחינה חברתית. בשל כך, ניתן לטפל כיום בטיקים בדרכים טבעיות ודרכים משלימות, אך בתור התחלה, בואו נבין מה זה טיקים. יחד עם זאת, חשוב מאוד להכיר בכך שבאחוז גבוה מאוד אצל הילדים, מופיעים טיקים באופן כזה או אחר, ואז אחרי תקופה מאוד קצרה הם חולפים. במקרים כאלה, אין בכלל מה להסב את תשומת הלב של הילד, שכן הערות, ביקורת ושיפוטיות יכולות לגרום לילד לשים לזה לב פתאום ואז התופעה יכולה להחמיר במקום להיעלם, דבר שאנחנו ודאי לא רוצה שיקרה.

בתור התחלה – מה זה למעשה טיקים?

טיקים, מהווים תופעה גופנית אשר מתבטאת באמצעות תנועה פתאומית וקצרה של שרירים אחד או של קבוצה שרירים בגוף שלנו. ניתן לחלק את הטיקים לטיקים פשוטים ולטיקים מורכבים, זאת כאשר טיקים קצרים הם טיקים שיערבו לרוב קבוצה אחת של שרירים בלבד, וטיקים מורכבים עשויים לערב מספר רב של שרירים. בנוסף, ניתן לחלק את הטיקים לטיקים תנועתיים, ולטיקים קולניים.

הרפואה המשלימה מציעה לנו פתרונות טבעיים לטיפול בטיקים

הרפואה המשלימה מאמינה שיש קשר בין מצב נפשי בו אנחנו נמצאים, לבין הופעה של סממנים רפואיים. כך למעשה, הרפואה המשלימה מאמינה כי הטיקים מהווים ביטוי של לחץ נפשי, סטרס, וחרדה. בעזרת הרפואה המשלימה, ניתן לטפל בהופעת הטיקים באמצעות טיפולים טבעים, שעובדים ופועלים על המצב הנפשי שלנו. למשל, טיפולי מגע לצד דיקור המותאם לילדים ובני נוער, יכולים במקרים רבים להוריד את רמות המתח ואז בעצם ניתן לראות כיצד הופעתם של הטיקים פוחתת ואף נעלמת עם הזמן. כמובן, שיש מקרים חמורים הדורשים טיפול יותר מעמיק ו/או טיפול רפואי המשלב תרופות למשל. במצבים של טיקים חמורים יותר, המופיעים לאורך זמן ושילוב של כמה סוגי טיקים כמו טיקים קוליים לצד טיקים תנועתיים, יש לפנות לטיפול רפואי במטרה לאבחן את הבעיה בצורה עמוקה ולטפל בה באופן המיטבי.