אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

עידן הדיגיטל או לא – למה חשוב להמשיך לקרוא ספרים?

הרגלי הקריאה של רובנו כיום מבוססים על קריאת סטטוסים ברשתות חברתיות ועדכוני חדשות באתרים הגדולים. אבל גם בעידן הכי דיגיטלי שהיה אי פעם, כדאי להמשיך לקרוא ספרים – גם אם זה לא בראש סדר העדיפויות שלכם וגם אם אתם חושבים שאין לכם זמן לזה. למה? קבלו 7 סיבות ממש טובות לקרוא ספרים עידן הדיגיטל או לא.

 

דווקא בעידן הדיגיטלי

חלק גדול ממפעל חייו של הסופר אורי אלטר עוסק בשאלה – למה כל כך חשוב לקרוא ספרים?

למעשה, הוא כתב על הנושא בתשוקה נושאת פרסים את הספר "הנאות הקריאה בעידן האידיאולוגי". אבל אם אתם רוצים דווקא את התקציר, הנה 10 סיבות שיהפכו לכם את הקריאה כדאית במיוחד:

 

  1. גירוי מנטלי

כמו השרירים בגוף, גם המוח זקוק לתרגול כדי לעבוד היטב עוד שנים ארוכות. קריאת ספרים היא אחת הדרכים המומלצות והאיכותיות לשמור על המוח שלכם בכושר לשנים רבות ואפילו למנוע דמנציה.

 

  1. פיתוח חשיבה אנליטית

אם אתם מרגישים שקשה לכם להבין דברים מסובכים, קריאת ספרי מתח היא בדיוק בשבילכם. ספרים אלה עוסקים ביצירת תעלומה ופתרון שלה ולכן, קוראים נאמנים של ספרי מתח מפתחים יכולת אנליטית יוצאת דופן.

 

  1. צבירת ידע

עידן הדיגיטל או לא, אם יש דבר אחד שאפשר למצוא בכל ספר שתקראו זה מידע. המון מידע מעניין, רלוונטי יותר או פחות, מדעי או לא, אבל רכישת ידע דרך קריאת ספרים מטמיעה את הידע הנרכש בצורה אופטימלית ומבטיחה בנייה של מאגר מידע איכותי אצלכם במוח.

 

  1. אוצר מילים

גם בתור ילדים, בטח אמרו לכם שכדאי להעשיר את אוצר המילים שלכם על ידי קריאה. זה עדיין נכון ולראייה, אפשר לראות שאנשים שקוראים ספרים גם פותרים תשבצים יותר בקלות. למה זה טוב? אוצר מילים גדול משפר את הרהיטות ואת יכולת הביטוי ולכן גם את הביטחון העצמי.

 

  1. שיפור הזיכרון

קריאת ספר בהמשכים משפרת את הזיכרון באופן טבעי. אתם הרי צריכים לזכור מה קרה בעמוד הקודם כדי להבין את מה שקורה בעמוד הבא. אבל בניגוד לצפייה בסדרות למשל, קריאת ספרים מפתחת איברים ותהליכים שונים במוח ופועלת על שיפור יכולות הזיכרון ללא תחרות.

 

  1. להירגע עם ספר טוב

אולי זו קלישאה, אבל היא מדויקת להפליא. קריאה היא פעולה מרגיעה ונעימה, שיכולה להכניס אתכם למוד אחר, לשפר את השליטה העצמית שלכם ואף את השליטה ברגשות לטווח ארוך ולעשות לכם טוב באופן כללי.

 

  1. שיפור המיקוד והקשב

קריאת ספר מחייבת אתכם להתמקד בדבר אחד לפרקי זמן ארוכים. בדרך כלל מדובר גם בזמן איכות והנאה. התוצאה היא שיפור דרמטי ביכולת המיקוד שלכם, שנפגעת באופן קבוע בעידן המודרני בגלל ריבוי המסכים והאינפורמציה.

 

לסיכום, אם תשאלו את אורי אלטר, אין ספק שקריאת ספרים היא פעולה מומלצת ויש לזה הרבה סיבות. אבל גם אם תשאלו אותנו – אין יותר טוב מספר טוב.

אז קחו לכם ספר והתרווחו לאחור. התוצאות יכולות להפתיע אתכם!