אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מהי שיטת הריפוי הטבעית?

שיטת הריפוי הטבעי

נושא זה בכללותו מבוסס על אמירת הרמב"ם, שחי לפני למעלה משמונה מאות שנים. הוא אמר בפשטות שאם אדם יחיה באופן נכון ויקפיד על אורח חיים בריא… "אני ערב לו שלא יבוא לידי חולי לעולם".

במילים אחרות, הוא לא יסבול מכל מחלה. בתיאוריה, אם אנשים היו מקפידים על אורח חיים בריא, לא היו מחלות. לדברי הרמב"ם: "אני ערב לו…". בתקופת הרמב"ם, הוא נחשב לגדול הרופאים, והאמת היא שעד היום רופאים אינם מבינים כיצד השיג את הידע שלו.

המציאות היא שהבריאות היא היבט זמין וטבעי של החיים, וחובה וזכות של כל אדם ליהנות מבריאות ולשמר אותה. אלא שבפועל, המצב שונה לחלוטין. רמות התחלואה כיום גבוהות ביותר. כך, למשל, משרד הבריאות בישראל פרסם נתונים לפיהם אחד משלושה אנשים כיום עתיד לחלות בסרטן.

בארצות הברית, הנתונים המדווחים מעידים על ארבעים אחוזים מהאמריקאים החולים בסוגי סרטן מסוימים. מדובר במגפה העולה על כל דמיון, כשלרפואה הקונבנציונאלית אין כל פתרון. טריליוני דולרים הושקעו בעבר מתוך מטרה למצוא מענה לבעיות אלו, אך השיח עבר את רמת המענה ומתמקד בשיטות לשריפת התאים, דיכוי המחלה וחיסולה. אלא שגישה זו אינה עובדת, כפי שמוכיחות הסטטיסטיקות.

נושא לחץ הדם, הנקרא "הרוצח השקט", מתרחש בארצות הברית אחת לשלושים שניות, ומתבטא בהתקף לב. מדובר במספרים עצומים! האם הרפואה המערבית מציעה תשובה? לא. ועדיין לא דיברנו על דלקת מפרקים, סוכרת או כל המחלות הכרוניות המורכבות.

במילים פשוטות, נושא התחלואה מתפתח ומתקדם ואלו הן חדשות רעות ביותר. מטבע הדברים, כל אדם מקווה שלא להוות חלק מהסטטיסטיקה, אך המספרים אינם מבשרים טובות כלל.

שיטת הריפוי הטבעי

שיטת הבריאות הטבעית גורסת שחולאים אלו מיותרים, וניתן לטפל בהם באמצעות שינוי שאינו מורכב באורח החיים, לחיסול מחלות בהווה ומיגור מחלות עתידיות. השיטה מבוססת על עקרון פשוט לפיו הבריאות מקורה טבע, וכי הטבע פירושו להיות בריא.

משכך, חולי אינו מצב טבעי. גורם אחד בלבד מחולל מחלות, והוא הפרת חוקי הטבע. היות והטבע בנוי כך שאם אדם שומר עליו הוא עתיד ליהנות מחיים שמחים, חסינים ובריאים, הפרת חוקי הטבע, כלומר, חוסר הקפדה על שינה איכותית, הרגלי אכילה שגויים, כעס ועצב, הם הפרת חוקי הטבע.

זוהי "נקמת" הטבע. זוהי דרכו להעביר מסרים באמצעות תסמינים המשדרים לאדם את המסר לפיו עליו לעצור. כאב הוא תוצאה של פעולה שגויה ולכן יש לחדול מפעולה זו, ולבדוק את אורח החיים. אין להשתמש בתרופות נגד כאבים, המובילות לתחושה כאילו "הכול בסדר", היות והתנהגות זו מחמירה את המחלה, ואינה משנה את הגורם לה.

בגישת הריפוי הטבעי, קיימת סיבה אחת בלבד לכל המחלות, והיא הפרת חוקי הטבע. ריפוי אחד אפשרי, והוא תיקון הסיבות, והסרת הגורם לחולי. לא קיים ריפוי בפועל! אדם אינו מסוגל לרפא אדם. זוהי אקסיומה שאינה קיימת. אדם יכול להציע לאחר להפסיק לעשן, לשתות או לאכול משהו, או לא לכעוס אם זוהי ההתנהגות שתוביל לריפוי, אך ריפוי ממשי אפשרי באמצעות הטבע בלבד. באמצעות הגוף.

מטרת קורס הבריאות הטבעית המקוון היא שכל אדם יוכל ללמוד את שיטת הריפוי הטבעי, וליישם אותה לשם השגת שינוי משמעותי במצבו הבריאותי. הבנת התכנים והפנמתם מובילה לשינוי משמעותי בבריאות האישית, המשפחתית והסביבתית.

העצות הפשוטות מאפשרות מיגור מחלות אומללות דוגמת סוכרת, לחץ דם ומחלות מסובכות אחרות, כפי שניתן להבין מתוך הערכה. השינוי מתבצע בתהליך זמין וקל, פשוט, תוך יישום מהיר המוביל לתוצאות מהירות, היות וקיימת סיבה אחת בלבד לחולי, שהיא הפרת חוקי הטבע. הריפוי היחיד האפשרי הוא הסרת הסיבות בתהליך קל המאפשר את השבת הבריאות באופן טבעי, ובעזרת השם נעשה ונצליח.

הרב יובל הכהן אשרוב