אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

בדיקות חשובות – שומרים על עצמנו וניגשים לבצע

בשנים האחרונות, המודעות העולמית לשמירה על אורח חיים בריא, היא מודעות שהולכת וגוברת בעולם כולו מידי שנה. כיום, ישנה מודעות גבוהה לנושאים שבעבר הלא כל כך רחוק – פשוט לא היו מונחים על כף הסדר הציבורי. אנחנו כמובן מדברים על מודעות לדברים כמו – ביצוע פעילות גופנית, הפחתת עישון, וכיוצא בזאת. אולם, אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על אורח חיים, הוא קיום של בדיקות רפואיות חשובות לאורך זמן מה. בדיקות חשובות, עשויות לגלות מחלות שמתפתחות בגוף שלנו, ולהציל חיים של ממש. להלן מספר בדיקות רפואיות שכל אחד חייב לבצע.

בדיקת אק"ג

בדיקת אק"ג, היא בדיקה שמתייחסת לרישום של הפעולות החשמליות השונות של הלב שלנו. בדומה לבדיקת לב אחרות, לרבות – CT לב, מדובר על בדיקה אשר נועדה לגלות ולהבחין בהתפתחות של מחלת לב כזו או אחרת בגוף האדם. ביצוע של בדיקת אק"ג, יכולה למנוע התפתחות רצינית של מחלות לב ומחלות כלי דם, דבר שיכול להציל חיים.

בדיקת צפיפות העצם

בדיקת צפיפות העצם היא בדיקה רפואית חשובה ונהדרת, כזו שמשום מה, לא נמצאת בפופולאריות גבוהה מספיק בקרב אנשים רבים בעולם. מדובר על בדיקה, אשר נועדה לבחון את כמות המינרלים השונים שנמצאים בתוך העצם שלנו, ובמילים אחרות – מדובר על בדיקה שנועדה לבחון את החוזק של עצמות הגוף שלנו.

בדיקת רקע תורשתי לאבחון של סרטן השחלות או של סרטן השד

לנשים ממוצא אשכנזי ישנו סיכון מוגבר יותר לחלות בסרטן השחלה או בסרטן השד. בדיקת רקע תורשתי לאיתור של סרטן השד, היא בדיקה שעשויה להציע לחיים, ולמנוע התפרצות של סרטן השד או של סרטן השחלות.

בדיקות כלליות

אחת לחצי שנה או שנה, מומלץ לבצע כל מיני סוגים של בדיקות כלליות לראות שהכל כשורה כמו למשל בדיקות דם, בדיקות שתן, בדיקת ראייה (תלוי מצב ראייה), בדיקת שמיעה (תלוי מצב שמיעה).

באילו מצבים כדאי לגשת לרופא המשפחה או לרופא מומחה ולבקש הפנייה

  1. כאשר אדם הקרוב לכם בקרבה ראשונה חלה או חולה במחלה קשה כמו סרטן למשל
  2. כאשר אתם חשים שלא בטוב או סובלים מאחד או יותר מתסמינים שמעידים על חולי או שמשהו בגופכם אינו כשורה כמו למשל דם בשתן או בצואה, קשיי נשימה, כאבים בחזה, סחרחורות חוזרות, בעיות הקשורות למערכת העיכול, כאבים במפרקים ועוד…
  3. שמגיעים לגיל 40, 50 ו-60 יש כל מיני בדיקות שגרתיות שחשוב לבצע.
  4. בהריון- בזמן היריון הגוף עובר אינספור שינויים ולכן יש לעקוב אחרי ההנחיות של הגניקולוג ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות. יש בדיקות שהן מחוץ לסל ושווה לבדוק גם אותן, במיוחד אחרי שמבצעים בדיקות סקר גנטיות.