אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

טיפול חניכיים – מה זה אומר?

בעיות חניכיים נחשבות לסוג הבעיות הנפוץ ביותר בחלל הפה. אנשים רבים חווים בעיות חניכיים בכל רגע נתון בחיים שלהם, ובמקרים רבים – מדובר על בעיות קטנות ובלתי מזיקות בחניכיים. אלא שלעתים קרובות, אנחנו יכולים לחוות החמרה של מצב החניכיים שלנו. דימום, נפיחות, וכיוצא בזאת, הם רק חלק מהתסמינים אשר מעידים על כך שישנו סיכון להתפתחות של בעיית חניכיים כזו או אחרת. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע חשוב על טיפול חניכיים, וכיצד תדעו שעליכם לעבור טיפולי חניכיים.

כיצד מתפתחות בעיות חניכיים, ומה הם הגורמים השונים שמובילים לכך?

ככלל, חשוב להגיד שבעיות חניכיים לא מתפתחות ביום בהיר אחד – בעיות חניכיים, מתפתחות לאורך הזמן, בעיקר בגלל הצטברות גדולה של חיידקים כאלה או אחרים בחלל הפה. חיידקים אלו, מצטברים לאורך הזמן אצל אנשים רבים בחלל הפה, דבר שבהיעדר טיפול נכונים – יכול להוביל למקרים מצערים של בעיות חניכיים חמורות אשר מתפתחות. במקרים רבים, אנשים יצטרכו לעבור טיפולים קשים, זאת לדוגמת – השתלת שיניים, יישור שיניים שקוף מחיר, וכיוצא בזאת.

מתי צריך לגשת למעבר של טיפול חניכיים?

כדי לדעת האם עלינו לעזוב את הכל ולפנות למקום שמבצע טיפול חניכיים, עלינו להיות ערים ולשים לב להתפתחות של סימנים שונים שמצביעים על בעיות חניכיים חמורות בחלל הפה שלנו, זאת לדוגמת התסמינים הבאים – ריח רע מהפה, נפיחות גבוהה בחניכיים, אדמומיות חזקה בשיניים, דימום בזמן הצחצוח, וכיוצא בזאת. במידה שאתם שמים לב לאחד או יותר מהתסמינים הבאים, עליהם לעזוב את הכל ולפנות במיידי למרפאת שיניים מקצועית, כזו שתסייע לכם להילחם בתסמינים השונים של בעיות השיניים השונות שאתם חווים. טיפול בחניכיים, הוא טיפול שחייב להתבצע מהר, על מנת שהמצב הרפואי לא יחמיר.

טיפים שיעזרו לכם לשמור על בריאות החניכיים, הפה והשיניים

  1. הקפידו שמשחת השיניים שלכם מכילה פלוראיד
  2. הקפידו להחליף את מברשת השיניים שלכם אחת לחודש
  3. הקפידו על כך שהצחצוח שלכם יהיה יסודי ויעיל, עברו על כל האזורים בעדינות ובתנועות מעגליות
  4. הימנעו ככל הניתן משתיה ואכילה של מזונות המכילים סוכרים בכמויות גבוהות כמו פחמימות ריקות, חטיפים, סוכריות, מסטיקים, קינוחים, משקאות מוגזים, פירות ועוד…
  5. השלימו את הצחצוח עם מי פה
  6. הקפידו לנקות בין השיניים עם חוט דנטלי או קיסם דנטלי, הקיסם עוזר להגיע לאזורים שהמברשת לא יכולה להגיע אליהם
  7. הקפידו לגשת לשיננית אחת ל-5-6 חודשים, מומלץ מאוד להגיע גם לביקורת אצל רופא השיניים. הפה שלנו חייב לעבור ניקיון יסודי אצל שיניים אחת לכמה חודשים. תפקיד השיננים הוא לנקות את האבנית שגובלת בין השיניים לבין החניכיים ועלולה לגרום להרבה מאוד צרות. בנוסף, הרופא בודק שאין חורים, או בעיות אחרות באמצעות צילומים מיוחדים.