אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

דלקות חניכיים

החניכיים הם רקמות רכות שמהוות את התשתית והבסיס לצמיחת השיניים. מכיוון שהחניכיים באים במגע עם אוכל, אוויר ובעצם כל מה שנכנס לחלל הפה כחלק מהשגרה של כל אדם – הרי שהם גם חשופים לזיהומים או פגיעות כאלה ואחרים. כיום ידוע על לא מעט דלקות חניכיים שיכולות להיגרם בשל מגוון סיבות או גורמים וחשוב מאד לדעת עליהן על מנת להישמר ולעשות כל מה שאפשר כדי למנוע אותן. חלק לא מבוטל מהדלקות בהחלט יכול להימנע על ידי צחצוח שיניים נכון או שימת לב לתופעות שקורות בחניכיים במהלך הצחצוח. ברגע שמודעים לנושא הזה קל יותר לשים לב שמשהו אינו כשורה ובהתאם להגיע אל רופא השיניים על מנת שיבדוק לעומק וייתן את חוות הדעת המקצועית שלו המבוססת על ניסיון רב ככל האפשר עם מטופלים נוספים שהתלוננו על אותן התופעות.

 

החשיבות של אבחון מהיר לדלקות חניכיים

חניכיים שאינן בריאות לגמרי עלולות לגרום לבעיות לא קטנות ולכן חשוב מאד להיבדק על ידי רופא מומחה שיסתכל לעומק ויוודא שאין דלקות או כל מחלה אחרת בחניכיים. מכיוון שבתוך החניכיים צומחות השיניים הרי חשוב מאד שהחניכיים תהיינה חזקות ויציבות, שכן אם הן לא תהיינה כאלה השיניים עלולות לאבד בהן אחיזה, להתחיל להתנדנד ואפילו חלילה לנשור. כאשר מחפשים רופא שיניים מומלץ בירושלים, למשל, חשוב מאד להראות לו גם את החניכיים בזמן הבדיקה השגרתית ולבקש ממנו לבחון ולוודא שאין שום בעיה בחניכיים עצמם. במידה ויש – אפשר יהיה לסמוך על הרופא שימליץ על דרך הטיפול הטובה והנכונה ביותר תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וכמובן תוך כדי התאמה של הטיפול לכל מטופל ומטופל בנפרד על פי המצב האישי של הפה והשיניים שלו. בדיקה מעמיקה ויסודית של מצב החניכיים היא חלק בלתי נפרד מביקורת שגרתית שמבוצעת על ידי רופא השיניים כאשר מגיעים אליו אחת לשנה.

 

המודעות הגבוהה שיש כיום לדלקות חניכיים

אין כמעט מי שלא מצא את עצמו דואג לבריאות החניכיים שלו ואין ספק שהמזון המתועש והעישון הכבד של הרבה מאד אנשים משפיעים לרעה על מצב החניכיים. המשמעות היא שאנשים רבים יודעים שעליהם לבדוק טוב טוב מה קורה בחניכיים שלהם כאשר הם מצחצחים שיניים מדי יום ובמידה והם רואים או חשים שמשהו אינו כשורה עליהם לגשת במהירות אל רופא השיניים על מנת שיבין בדיוק במה מדובר וימליץ על הדרך הנכונה והמתאימה ביותר להתמודד עם העניין ולטפל בדלקת שהתגלתה. במרפאות שיניים רבות כיום יש רופאי חניכיים שזו ההתמחות הספציפית שלהם ולהם יהיה ידע רב וניסיון במגוון רחב של טיפולים שקשורים בבריאות החניכיים. הם אלה שיוכלו להעריך בצורה נכונה ומדויקת את המצב של כל מטופל שיגיע אליהם.