אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

סוגי טיפולי שיניים ששווה להכיר

החיוך שלנו מהווה מעין רושם ראשוני על מי אנחנו. אסתטיות בשיניים היא אחד הדברים החשובים ביותר כיום עבור אנשים רבים, ובעזרת טיפול שיניים קבוע וסדיר – ניתן גם לשמור על בריאות חלל הפה בצורה נהדרת. בעזרת טיפול רפואי לשיניים, ניתן למנוע מחלות כמו עששת, למנוע עקירות ואיבוד שיניים, ולהאריך את תוחלת החיים של השיניים שלנו בחלל הפה. במרפאת השיניים, אתם עתידים להיתקל בכל מיני סוגי טיפולי שיניים שונים ומגוונים. במאמר הקרוב, נעשה לכם סדר על כמה מהמובילים ביותר.

טיפול שורש

כיום, הקידמה וטכנולוגיה בתחום רפואת השיניים היא מדהימה. כיום ניתן לקצר תהליכים שבעבר היו לוקחים זמן רב, זאת לדוגמת השתלת שיניים ביום אחד. טיפול שורשו הוא הליך רפואי בעולם רפואת השיניים, שנעשה אצל אנשים שחוו מחלת חניכיים, שהתפשטה עד לכדי שורש השן עצמה. טיפול שורש מהווה הליך שמבוצע על שורש השן, כאשר מחדירים מעין עיסה לחלק זה של חלל הפה.

עקירת שיניים

לעתים קרובות, אנחנו נתקלים במצבים שבהם אחד או יותר מהשיניים במערכת הפה שלנו, ניזוקות כתוצאה מהזנחה, התעלמות, או בעקבות התפתחות זיהוים ומחלות בחלקים הללו של השיניים. אחד הפתרונות לכך – הוא עקירת השיניים. אנחנו נבצע את עקירת השיניים, כאשר שן מסוימת יוצאת משימוש הגיוני. לעתים, נבצע השתלת שיניים מלאכותיות, כאשר יש צורך בכך.

טיפול שגרתי אצל שיננית בחלק מטיפולי שיניים

אחד הטיפולים החשובים ביותר במרפאת השיניים – שכן טיפול רפואי זה הוא טיפול שנועד למנוע את הופעת המחלות העתידיות בחלל הפה, ולשפר את הבריאות הכללית של חלל הפה שלנו. טיפול שגרתי אצל שיננית מומלץ אחת לשישה חודשים, והקפדה שלנו על טיפול זה, הוא דבר שעשוי לסייע לבריאות חלל הפה שלנו לא רק בטווח הנוכחי, אלא בטווח הארוך.

כמובן שיש עוד לא מעט סוגים של טיפולי שיניים כמו ביצוע כתרים במידת הצורך, שחזורים מסוגים שונים, יישור של השיניים, סתימות ועוד. אחד הדברים הכי חשובים שצריך לשים אליהם לב בהיותכם מגיעים לרופא שיניים מכל סיבה שהיא, הוא שיתאימו עבורכם את הטיפול המתאים באופן מדויק, יסודי ומקצועי. לשם כך מומלץ מאוד לבחור רופא שיניים שאתם יכולים לסמוך עליו במאת האחוזים. תוכלו לדבר עם אנשים שאתם מכירים שעברו את אותו טיפול שאתם עברתם ולפי זה לקבל המלצות, תוכלו גם לנסות לברר המלצות דרך רשת האינטרנט. בכל אופן, לפני שאתם בוחרים רופא שיניים, מאוד כדאי לבחון את רמת המקצועיות של הרופא, את הידע שלו, את המוניטין שלו, לבדוק מחירים, לבחון את הטכנולוגיות והמוצרים השונים בהם הרופא עושה שימוש ולא להתבייש לשאול שאלות. אנשים רבים רואים ברופא כסוג של אלוהים ומתביישים לשאול שאלות ואין זה צריך להיות ככה, שכן מדובר בבריאות הפה, השיניים והחניכיים שלכם.