אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

דלקת פרקים אצל ילדים – תסמינים ודרכי הטיפול

המפרקים שלו, מהווים את אחד מהאיברים הכי חשובים בגוף האדם. חשבו על זה ככה – בסופו של דבר, הפרקים שלנו הם אלה שמאפשרים לגוף שלנו לנוע ולזוז, ולבצע בשל כך את כל הפעולות הכי בסיסיות והכי חשובות עבורנו. לצורך העניין – בלי מפרק המרפק, לא ניתן להזיז כלל את הידיים שלנו ולבצע בהם שימוש. דלקת פרקים אצל ילדים מהווה את אחת המכלות הכרוניות הכי נפוצות והכי פופולאריות אצל ילדים. בשורות הקרובות, הבאנו לכם מידע חשוב ורלוונטי על דלקת פרקים אצל ילדים – על ההשלכות ארוכות הטווח של דלקת זו, ועל דרכי הטיפול הפופולאריות במחלה זו כיום.

בתור התחלה – מה זה דלקת פרקים של גיל הילדות?

דלקת פרקים אצל ילדים, או בשמה הלועזי – JIA, מהווה את אחת המחלות האוטואימוניות הכי נפוצות אצל אוכלוסיית הילדים הצעירה – מדובר על מחלת חיסון עצמי, כלומר מחלה שבה מערכת החיסון הגופנית תוקפת את הגוף עצמו, ומחלה כרונית, כלומר מחלה אשר מתפתחת לאורך זמן ארוך ובלתי מוגדר. אנשים שסובלים ממחלה זו, סובלים מדלקת אשר מופיע במפרק אחד או יותר בגוף שלהם, דבר אשר מגביל את הגוף בתנועה, ומשב כאב רב לאדם שסובל ממנו. ניתן למצוא מידע מפורט יותר על דלקת פרקים של גיל הילדות בכתובת האינטרנט הבאה – amarilyo.com.

למה חשוב לאבחן דלקת פרקים של גיל הילדות בשלב ראשוני ומוקדם של המחלה?

ישנה חשיבות עיונה לגילוי של דלקת פרקים אצל ילדים כבר בשלב ההתחלתי והמוקדם שלה, בשל העובדה שבהיעדר טיפול מקדים וראוי, תסמיני המחלה השונים עשויים להתגבר ולהחמיר בצורה קשה ומשמעותית מאוד. ללא טיפול מוקדם, ניתן להגיע לנזקים קבועים לתנועות המפרקים בגוף.

איך בוחרים ראומטולוג ילדים שיסייע לכם לאבחן את המצב של הילד בצורה הטובה ביותר?

ובכן, בתור הורים לילדים, אין דבר שחשוב לנו יותר מאשר הבריאות שלהם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבצע את הבחירה של הרופא שיאבחן ויטפל בילד שלכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר. אחת הדרכים לעשות את זה היא לדבר עם אנשים שאתם מכירים ולבקש המלצות על ראומטולוג ילדים מומלץ. במקרה שיש רמת דחיפות גבוהה, כדאי להשוות בעצמכם בין 2-3 רופאים ולעדכן את המזכירה של המומחה שהתור הוא ברמת דחיפות גבוהה. תוכלו גם להתחבר לרשתות חברתיות, לכל מיני קבוצות רלוונטיות בתחום הרפואי, ודרך שם לקבל המלצות רלוונטיות. כמובן שאת התור עצמו ניתן לקבוע דרך קופת החולים, כאשר רוב הסיכויים שההמתנה תהיה יחסית ארוכה, או באופן פרטי ואז לתבוע את הביטוח הפרטי שלכם. אין ספק כי מדובר בבחירה חשובה שאין להקל בה ראש כלל וכלל.